Studenti Pravnog fakulteta u poseti Kazneno-popravnom zavodu u Požarevcu "Zabela"

25.05.2016.godine Novosti

Studenti III i IV godine Pravnog fakulteta posetili su Kazneno-popravni zavod u Požarevcu "Zabela" u organizaciji prof. dr Zorana Pavlovića, šefa Krivično-pravne katedre. Cilj ove posete je bio da se studenti bliže upoznaju sa radom ustanove kao i sa načinom, postupkom i svrhom izvršenja krivičnih sankcija.

Takođe, prilikom ove posete studenti su imali priliku da se upoznaju i sa radom opreme koja se koristi prilikom izdržavanja kazne zatvora u prostorijama u kojima osuđeni stanuje - kućni zatvor.