Pravni fakultet za privredu i pravosuđe u Novom Sadu i Fakultet za ekonomiju i inženjerski menadžment u poseti Poreskoj Upravi Novi Sad

17.05.2016.godine Novosti

Prof. dr Radica Šipovac organizovala je za studente Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu posetu Poreskoj Upravi Novi Sad. Pored studenata prava, ovoj poseti su se priključili i studenti Fakulteta za ekonomiju i inženjerski menadžment, zahvaljujući asistentkinji msr. Jovani Gardašević.

Cilj ove posete bio je da se studenti upoznaju sa radom Poreske Uprave. Studenti su imali prilike da čuju sve o organizacionoj strukturi, zakonima i propisima koje primenjuje Poreska Uprava, uslugama koje se pružaju u poreskoj upravi, redovnoj i prinudnoj naplati lokalnih javnih prihoda i poreskom računovodstvu, administriranju poreskih obveznika, poreskom postupku, vođenju prvostepenog upravnog postupka, primeni jedinstvenog informacionog sistema, vođenju registra obveznika, planiranju i sprovođenju obuka zaposlenih i tako dalje. Studente je takođe pozdravila i direkorica Poreske Uprave Novi Sad i poželela im dobrodošlicu.
Zahvaljujemo se na dobrodošlici i profesionalnom pristupu zaposlenih u ovoj ustanovi. I nadamo se zajedničkoj saradnji i u narednim godinama.