Održan Dan Argentine na Univerzitetu Privredna akademija

25.09.2015.godine Novosti

Na Univerzitetu Privredna akademija 21.09.2015. godine održan je „Dan Argentine na Univerzitetu Privredna akademija“ u okviru koje je predstavljena kultura, tradicija i odnosi Argentine kako sa Srbijom tako i sa drugim zemljama.

U okviru „Dana Argentine na Univerzitetu Privredna akademija“ Ambasador Argentine Nj. E. Rikardo Fernado Fernandes je otvorio izložbu kroz koju je bilo predstavljeno 86 godina diplomatskih odnosa Argentine i Srbije, tačnije Buenos Airesa i Beograda. Postavka je obuhvatala 7 eksponata i katalog u kojem su predstavljeni isti.

U amfiteatru Pravnog fakulteta održana su predavanja za sve zainteresovane. Događaj je otvorila predsednica Saveta Univerziteta Privredna akademija, prof. dr Marijana Carić koja je poželela dobrodošlicu i izrazila zahvalnost Ambasadoru koji je odabrao upravo Univerzitet Privredna akademija za održavanje ovako lepog i značajnog događaja. NJ. E. Ambasador Argentine, gospodin Rikardo Fernado Fernandes, pozdravio je sve prisutne i zahvalio se na gostoprimstvu. Ambasador je u svom obraćanju prisutnima predstavio značaj i razvoj diplomatskih odnosa između Argentine i Srbije dug 86 godina i pozvao je sve prisutne da pogledaju postavku. Nakon toga, prof. dr. Slobodan Pajović, održao je prezentaciju knjige ’’Međunarodna zajednica i pitanje Malvinskih ostrva’’ kroz koju je studentima, profesorima i ostalim gostima približio problematiku Malvinskih ostrva kroz istoriju, kao i aktuelna dešavanja u rešavanju spora između Argentine i Velike Britanije po ovom pitanju. Nakon izlaganja prof. dr Slobodana Pajovića, prisutnima se obratila istaknuta književnica Silvija Monros, autorka prevoda najznačajnijih dela latinoameričke književnosti , a koja je govorila na temu ’’Malvinska ostrva u Argentinskoj književnosti ’’. Po završetku izlaganja svi prisutni su imali priliku da postave pitanje i učestvuju u diskusiji.

Nakon oficijelnog dela programa, upriličen je koktel na kojem su svi gosti imali priliku da uz osveženje uživaju u jedinstvenoj izložbi.