Potpisan sporazum o saradnji sa Univerzitetom Primenjenih nauka iz Budimpešte

10.07.2014.godine Novosti

Na Pravnom fakultetu je u četvrtak 10.07.2014. godine potpisan Sporazum o saradnji sa prestižnim mađarskim univerzitetom iz Budimpešte, Univerzitetom Primenjenih nauka (University of Applied Sciences). Potpisivanju sporazuma je prethodio sastanak na kome je ispred Pravnog fakulteta, prisustvovao prof. dr Marko Carić, dekan fakulteta ,dok je ispred mađarskog univerziteta prisustvovao dr. Istvan Kiss Pal, generalni direktor.

Na sastanku je pre svega bilo reči o zajedničkoj saradnji Fakulteta i Univerziteta koja bi se manifestovala kroz razmenu nastavnog osoblja, studenata i naučnih saradnika, zatim razmenu nastavnih planova i programa kao i nastavnih metoda i literature, te uzajamnog publikovanja naučnih i stručnih radova. Najveći akcenat stavljen je na zajedničku saradnju na projektima. Nakon razmene mišljenja, iskustava i predloga usledilo je potpisivanje sporazuma koje je i ozvaničilo početak ove saradnje.