Potpisan Ugovor o saradnji u oblasti obrazovanja i istraživanja sa Sigmund Freud Univerzitetom u Beču

02.07.2014.godine Novosti

Predstavnici Pravnog fakulteta posetili su 24.06.2014. godine Univerzitet Sigmund Freud u Beču, gde su ih rektor Univerziteta prof. dr Alfred Pritz i šefica Departmana za zdravstveno pravo i nauku mr Martina Gantschacher srdačno primili.

Predstavnici Pravnog fakulteta, prof. dr Marko Carić dekan, i prof. dr Milan Počuča prodekan za kvalitet i razvoj, prilikom posete Univerzitetu Sigmund Freud u Beču, zajedno sa kolegama sa pomenutog Univerziteta uvideli su obostrani interes za uspostavljanje i produbljivanje međusobne saradnje na osnovu zajedničkih naučnih i kulturnih interesa. Uvidevši obostrani interes za saradnju, potpisan je Ugovor o saradnji između Pravnog fakulteta i Univerziteta Sigmund Freud kojim je predviđena saradnja u oblasti razmene naučnih i stručnih iskustava, saradnje na projektima, međusobno priznavanje diploma, organizacija naučnih i stručnih konferencija, seminara i drugih skupova, kao i saradnja na razmeni studenata i organizacija programa usavršavanja. Jedna od značajnijih odredbi ovog ugovora jeste i razvoj zajedničkih studijskih programa postdiplomskih studija. Takođe, potpisnici sporazuma istražiće i mogućnosti za razvijanje zajedničkih istraživačkih programa u oblastima od obostranog interesa, kao i pružanja naučne i profesionalne podrške postdiplomcima kroz dodatne obuke.