Učešće na međunarodnoj obuci o rešavanju radnih sporova

24.05.2023.godine Novosti

Profesori Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe prof.dr Sanja Škorić, prodekanka za nastavu, prof. dr Dejan Logarušić, doc. dr Slađana Gligorić kao i penzionisani prof. dr Živko Kulić učestvovali su na međunarodnoj obuci o rešavanju radnih sporova, koja je održana od 14. do 17. maja 2023. godine na planini Tari.

Obuka je obradila tri tematske celine: “Кomunikacija u rešavanju konflikata od treće strane“,„Međunarodnu perspektivu industrijskih sporova i mirnog rešavanja radnih sporova– primer Nemačke“, vođenu od strane Michaela Driera i „Podizanje vidljivosti kroz direktnu komunikaciju i medije“.

Organizator obuke je Republička agencija za mirno rešavanje radnih sporova sa kojom je naš fakultet potpisao Sporazum o saradnji, a profesori koji su prisustvovali obuci su i miritelji i arbitri ove agencije.