Potpisan sporazum sa Institutom za medijaciju, pregovaranje i javne politike iz Novog Sada

22.10.2019.godine Novosti

Pravni fakultet za privredu i pravosuđe je potpisao sporazum o saradnji sa Institutom za medijaciju, pregovaranje i javne politike iz Novog Sada 21.10.2019. godine na Fakultetu u Novom Sadu.

Centralni i glavni cilj sporazuma jeste međusobna saradnja u promociji medijacije i pregovaranja kao mirnog načina rešavanja nastalog spora u svim oblastima prava, ali i u svim oblastima društva uopšte. Fakultet i Institut će, potpisom ovog sporazuma svoju međusobnu saradnju usmeriti ka ostvarivanju zajedničkih ciljeva i zajedničkih projekata koji će imati odjeka u široj društvenoj zajednici, uz uvažavanje principa ravnopravnosti, dobrovoljnosti i međusobnog poštovanja, kako Fakulteta i Instituta, tako i svih ostalih društvenih aktera koji prepoznaju medijaciju i sporazum, kao jedno od najvećih dostignuća modernog čoveka i modernog društva.